ПСВ не успя да постигне обрат срещу Хеернвеен

19:32, 17 фев 19 / Спорт 25 582 Шрифт:

Лидерът в холандската Ередивизи ПСВ (Айндховен) се измъкна при гостуването си срещу състава на Хеернвеен, завършвайки 2:2 в мач от 22-ия кръг. Домакините поведоха с 2:0 още до 25-ата минута. Първо Мичъл ван Берген отрки в 3-ата минута. След това добрата игра за „синьо-белите“ продължи и Мишел Влап удвои аванса на своите след добра самостоятелна акция. След почивката играчите на Ван Бомел започнаха по-активно и търсеха попаденията. Първото такова дойде в 59-ата минута, когато Гастон Перейро намали след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. В добавеното време Дониел Мален от ПСВ донесе точката на своите. В следващия кръг отборът от Айдховен приема Фейенорд в дербито на кръга, докато „бяло-сините“ имат визита на Ситард.