Аталанта победи СПАЛ след обрат за едно полувреме

21:18, 10 фев 19 / Спорт 25 822 Шрифт:

Тимът на Аталанта победи с 2:1 като домакин СПАЛ. Още в 8-ата минута Андреа Петаня вкара топката с глава във вратата на Етрит Бериша след асистенция на Ясмин Куртич. Гостите запазиха аванса си до почивката, но през второто полувреме Аталанта достигна до пълен обрат. В 57-ата минута Йосип Иличич се възползва от хубаво подаване отляво на Дуван Сапата и с удар от няколко метра изравни резултата. Самият Сапата донесе победата на домакините с гол в 79-ата минута, когато колумбиецът засече центриране отдясно и изпрати топката във вратата на Емилиано Вивиано.Така Аталанта се изкачи на четвърто място в класирането с равен брой точки с Рома и Лацио и с 2 повече от седмия към момента Милан. СПАЛ е 14-и с 22 точки.