"Манчестър Сити" разгроми "Челси" с 6:0

20:03, 10 фев 19 / Спорт 25 1368 Шрифт:

Големият претендент за титлата от Английската висша лига „Манчестър Сити“ разгроми „Челси“  с 6:0 в домакински мач от 26-ия кръг на кампанията (27-и мач за гражданите).

Резултатът бе открито само след три минути и 27 секунди игра от Рахим Стърлинг. В 13-ата минута аржентинската звезда Серхио Агуеро удвои, а шест минути по-късно именно той реализира за 3:0.

До почивката „Манчестър Сити“ стигна до четвърто попадение, а точен бе Илкай Гюндоган.

В 56-ата минута Агуеро оформи своя хеттрик от дузпа, а крайният резултат оформи Стърлинг.

След разгромната победа над „Челси“, тимът от Манчестър си върна първата позиция във временното класиране, но и има мач повече от „Ливърпъл“. „Сините“ от Лондон остават на шесто място.