Лил продължава да гони ПСЖ във Франция

18:07, 02 фев 19 / Спорт 25 677 Шрифт:

В откриващия двубой от 23-ия кръг на Лига 1 Лил победи с 4:0 Ница и вече имат аванс от 6 точки пред третия Лион. Това е 4-и пореден успех за тима от Северна Франция в първенството. След само 8 минути игра Рафаел Леао откри резултата. Той беше точен със силен удар извън наказателното поле. Жонатан Бамба пропусна да удвои аванса на домакините, но това стори звездата Никола Пепе малко преди почивката с перфектен удар в долния десен ъгъл на вратата. Преди това страът на Ница Валтер Бенитес спаси негов акробатичен изстрел, който можеше да се превърне в истински шедьовър. В 70-ата минута Пиер Леес-Мелу получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. В 75-ата минута Бамба покачи на 3:0, а в края се разписа и резервата Лоик Реми. В следващия кръг "орлетата" ще са домакин на Лион, а Лил ще гостува на Гингам.