"Лудогорец" надигра елитния руски "Ахмат" в контрола

18:38, 01 фев 19 / Спорт 25 1340 Шрифт:

Шампионът на България "Лудогорец" победи с 4:3 елитния руски "Ахмат" Грозни в контрола, която се игра в турския курорт Белек.

Разградчани вкараха и четирите си попадения през първото полувреме, но липса на концентрация в края на мача за малко да ги лиши от успеха.

Абел Анисе даде аванс на "Лудогорец" в 12-ата минута, но пет по-късно "Ахмат" изравни чрез Беким Балай.

Бранителят на българския тим Натаниел възстанови преднината на "Лудогорец" в 22-рата минута, реализирайки директно от фаул, а десет минути след това 18-годишният Доминик Янков покачи на 3:1.

В 41-вата минута и Димо Бакалов се записа сред голмайсторите, за да поведе с 4:1 тимът на Антони Здравков преди почивката. След нея концентрацията в редиците на "Лудогорец" определено падна и това позволи на "Ахмат" да се върне в мача.

С голове на Раванели от дузпа и косоваря Бернард Бериша, дошъл след груба грешка на вратаря Хорхе Броун, Ахмат намали до 3:4, но това бе и всичко най-интересно в срещата.

В събота "Лудогорец" ще изиграе последната си контрола в Турция, която ще бъде срещу сръбския първенец "Цървена звезда".