"Манчестър Сити" прегази "Бърнли" и продължава напред в ФА Къп

18:54, 26 яну 19 / Спорт 25 1189 Шрифт:

Отборът на Джосеп Гуардиола „Манчестър Сити“ разгроми с 5:0 „Бърлни“ в домакинството си в двубой от 1/16 финалите на ФА Къп. По-рано през седмицата „гражданите“ се класираха за финала на Купата на Лигата, който ще се играе на 24 февруари на „Уембли“, а там „Манчестър Сити“ ще се изправят срещу „Челси“.

Гуардиола заложи на силен състав срещу „Бърнли“ и още в началото на двубоя тимът от Манчестър притисна своя съперник. Резултатът бе открит от Габриел Жесус в 23-ата минута след добра асистенция на Данило.

Бернандо Силва бе точен за 2:0 през 52-ата минута, а девет минути по-късно белгийският талант Кевин де Бройне направи резултатът класически. Ситуацията за „Бърнли“ станаха още по-тъжна, когато през 73-ата минута Кевин Лонг си отбеляза автогол.

Крайният резултат оформи аржентинецът Серхио Агуеро от дузпа 85-ата минута. Вратарят на "Бърнли" Ник Поуп се отличи с няколко изключително спасявания, но убийственото нападение на домакините бе безпощадно.