Шарапова детронира Возняцки на Australian Open

11:50, 18 яну 19 / Спорт 25 1200 Шрифт:

Поставената под №30 Мария Шарапова детронира шампионката Каролине Возняцки с 6:4, 4:6, 6:3 и е на 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия.

Рускинята направи решителния пробив в третата част за 4:3 и не загуби повече гейм. Шарапова, която спечели титлата в Мелбърн през 2008 година, направи 37 печеливши удари при 46 непредизвикани грешки. Датчанката, която беше №3 в схемата, записа 10 уинъра и 21 грешки

Това бе 11-и мач между двете и Шарапова вече води със 7-4. За място в четвъртфиналите рускинята ще спори с Ашли Барти. Австралийката се наложи над Мария Сакари от Гърция със 7:5, 6:1.

Напред продължава още една рускиня - Анастасия Павлюченкова, която разгроми Александра Саснович от Беларус с 6:0, 6:3. Следваща съперничка на Павлюченкова ще бъде Слоун Стивънс, която отстрани Петра Мартич със 7:6(6), 7:6(5).

Изненада поднесе американската тийнейджърка Анастасия Анисимова. 87-ата в ранглистата тенисистка победи №11 в схемата Арина Сабаленка от Беларус с 6:3, 6:2.