"Прилепите" продължават към четвъртфиналите

08:50, 16 яну 19 / Спорт 25 1262 Шрифт:

Тимът на "Валенсия" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. "Прилепите" победиха "Спортинг" Хихон с 3:0 на своя "Местая", като по този начин се реваншираха на привържениците си за изненадващото поражение с 1:2 в първия мач.

Така отборът на Марселино продължава напред с общ резултат 4:2.

Двубоят не предложи много и до полувремето двата състава не успяха да отправят точен удар към вратата на съперника.

След паузата обаче домакините се активизираха. В 66-ата минута Санти Мина засече с глава центиране на Даниел Вайс и откри резултата.

Четвърт час преди края на срещата Мина покачи на 2:0, възползвайки се от подаване на младока Фернан Торес. Именно последният бе точен в 90-ата минута на мача при една контраакция, с което оформи класическия успех за "Валенсия".