"Реал" (Мадрид) грабна четвърта титла от Световното клубно първенство

21:55, 22 дек 18 / Спорт 25 1845 Шрифт:

„Реал“ (Мадрид) за четвърти път в своята история спечели Световното клубно първенство, след като на финала победи с 4:1 местния „Ал Аин“ на стадион "Шейх Зайед Спортс Сити" в Абу Даби.

Лука Модрич откри в 14-ата минута, а в 60-ата Маркос Йоренте направи 2:0. 19 минути по-късно капитанът Серхио Рамос вкара за класическия резултат. Почетното попадение за „Ал Аин“ бе дело на Шиотани в 86-ата минута. В 91-ата минута Надер си вкара автогол и така оформи крайния резултат.

Кралският клуб спечели последните три издания на турнира, като също така вдигна трофея през 2014-а година. Така „Реал“ изпревари големия си опонент „Барселона“ по спечелени трофеи в Световното клубно първенство.

На трето място в турнира завърши „Ривър Плейт“, който разгроми с 3:0 японския „Кашима Анлърс“.