"Арсенал" претърпя първа загуба в първенството от четири месеца

18:14, 16 дек 18 / Спорт 25 1128 Шрифт:

Безмилостен сблъсък в Южна Англия днес следобяд. Отборът на „Саутхамптън“ постигна едва втората си победа в първенството от началото на сезона, а  „Арсенал“ записа първа загуба от 18 август, когато големия противник от Лондон – „Челси“ – надделя над „Артилеристите“ с 3:2.

Дани Ингс (20', 44') на два пъти даваше аванс на "светците", но лондончани изравняваха чрез Хенрих Мхитарян (28', 53'). Чарли Остин (85') донесе трите точки на домакините и сложи край на серията на "артилеристите" от 22 мача поред без поражение във всички турнири.

„Саутхамптън“ направи целенасочен старт и стъпи добре на терена, като двата отбора се представяха равностойно в първите 20 минути от мача.

С двете си попадения Мхитарян вече има пет попадения в 25 мача за „Арсенал“. Постижение, за което му трябваха 39 сблъсъка за „Манчестър Юнайтед“.
С едва втората си победа „светците“ излязоха над зоната на изпащите с 12 точки.

Големият съперник от Лондон – „Челси“ – зае четвъртата позиция във временното си класиране след като днес по-рано успя да победи като гост тима на „Брайтън & Хоув Албиън“ с 1:2.