"Арсенал" победи "Тотнъм" в зрелищен двубой в Лондон

19:21, 02 дек 18 / Спорт 25 1438 Шрифт:

Футболистите на лондонския "Арсенал" победиха с 4:2 "Тотнъм" в домакински мач в 14-ия кръг на Английската Висша Лига.

Резултатът бе открит от Пиер-Емерик Обамеянг в 10-ата минута от дузпа. „Тотнъм“ успя да стигне до обрат на полувремето с  голове на Ерик Дайър в 30-ата минута, а четири минути по-късно Хари Кейн отбеляза за 1:2 от дузпа. Така на почивката „Артилеристите“ загубиха преднината си след силен старт в мача.

През второто полувреме лондочани стигнаха до пълен обрат с голове на Обамеянг (56‘)и попадения на Александър Лаказет (74') и Лукас Торейра (77') донесоха заслужената победа на селекцията на Унай Емери.

След 14-ия кръг „Арсенал“ е на четвърто място в класирането с 30 точки в актива си. Отборът наУнай Емери изпревари "Тотнъм", който също е с 30 точки, но с по-лоша голова разлика.

В следващия кръг „Артилеристите“ се изправят срещу Манчестър „Юнайтед“, а „Тотнъм“ среща отбора на „Саутхемптън“. И двете срещи ще се проведат на 5.12 от 22:00 часа българско време.