Скандал след двубоя Турция-Швеция: Съдия обещал две дузпи, отсъдил една

14:10, 19 ное 18 / Спорт 25 1195 Шрифт:

Скандал след двубоя между Турция и Швеция в Лигата на нациите. Нападателят на скандинавците Маркус Берг разкри, че главният съдия Ищван Ковач му обещал да отсъди две дузпи през второто полувреме.

“На почивката отидох да говоря с рефера, за да протестирам за това, че ме спънаха и той не отсъди дузпа. Той ми обеща: “Ще видя снимките и ако се уверя, че съм сбъркал в тази ситуация, ще ти дам две дузпи през втората част”, изпадна в откровения Берг пред авторитетния шведски "Афтонбладет".

През втората част реферът наистина посочи бялата точка, при това за фаул именно срещу Берг. Швеция спечели с 1:0, без обаче да получи втора дузпа.

Според медиите в Турция местната футболна федерация планира да сигнализира УЕФА за случая.