Боян Асенов стана най-техничен боксьор на турнир в Скопие

12:50, 12 ное 18 / Спорт 25 1394 Шрифт:

Националът Боян Асенов спечели купата за най-техничен боксьор на завършилия в Скопие международен турнир по бокс за мъже „Златен гонг“.

Най-малкият от братята Асенови стана първи в своята категория до 56 кг, след като на финала спечели срещу Леотрим Рексепи от Косово с прекратяване на срещата в третия рунд при 2:0 в негова полза, съобщиха от Българската федерация по бокс.

Със злато при 91-килограмовите се окичи и Иван Мечков, който спечели с единодушно решение на съдиите (3:0) във финала срещу словенеца Грегор Скрянец.

Двамата ни боксьори бяха извеждани за своите срещи от треньора Валентин Поптолев.

В същото време на първенството на страните членки на ЕС във Валядолид Кирил Русинов загуби с 1:4 съдийски гласа срещата си в кат. до 60 кг от грузинеца Отар Ераносян и отпадна.

Така на четвъртфиналите от четиримата българи ще боксират Тинко Банабаков (52 кг) и Петър Белберов (+91). По-рано загуба претърпя и Стефан Иванов (56).