Адриан Андреев с първа загуба в Ченду

12:50, 26 окт 18 / Спорт 25 1227 Шрифт:

Българинът Адриан Андреев допусна първа загуба в последния си трети мач в група "Шуай" на юношеския "Мастърс" по тенис на осемте най-добри през сезона на твърдите кортове в Ченду, Китай.

Шестият поставен Андреев, който вече си беше осигурил място на полуфиналите, претърпя поражение от водача в световната ранглиста Чун Син Цън (Тайван) с 4:6, 5:7 за 90 минути.

Така азиатецът, който спечели титлите на юношеските "Ролан Гарос" и "Уимбълдън" през този сезон, завърши като победител в групата с 3 победи, а европейският вицешампион Андреев остана втори с 2 успеха и 1 загуба.

17-годишният софиянец навакса изоставане от 2:5, като при 4:5 сервираше за изравняване на резултата, но допусна пробив, с което Цън взе първия сет.

Във втората част българинът отново изоставаше с брейк при 1:3, но стигна до 3:3. Частта отиваше към тайбрек, но тайванецът проби в края и стигна до успеха.

На полуфинала в събота Адриан ще играе с първия от другата група.