Габриела и Стефани Стоеви стигнаха четвъртфиналите на турнира по бадмингтон в Париж

10:50, 26 окт 18 / Спорт 25 1147 Шрифт:

Габриела и Стефани Стоеви се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на силния турнир по бадминтон от Световните Суперсерии 750 във френската столица Париж с награден фонд 750 000 долара.

Сестри Стоеви победиха в равностоен мач представителките на Индонезия Ни Кетут Истарани и Ризки Амелия Прадипта с 21:17, 21:17 за 53 минути.

Европейските шампионки от България спечелиха последните четири точки по пътя си към успеха в първия гейм, а във втората част поведоха с 14:10 и удържаха аванса си до края.

В спор за място на полуфиналите по-късно днес Габриела Стоева и Стефани Стоева ще играят срещу поставените под номер 2 в схемата японки Мисаки Мацумото и Аяка Такахаши.