Руският национален отбор по футбол победи Турция в мача на Лигата на нациите

22:04, 14 окт 18 / Спорт 25 1842 Шрифт:

Руският национален отбор по футбол спечели с 2:0 над турския отбор в домакинскиството си на третия кръг от груповата фаза на Лигата на нациите. Срещата се проведе в Сочи на стадион "Фищ".

Резултатът в 20-та минута бе открит от защитника на руския национален отбор Нойщетер. Той получава руско гражданство преди Европейското първенство през 2016-а година. За националния отбор той е участвал в 10 мача.

В 78-ата минута отбеляза полузащитникът Денис Черишев, който в последните си девет мача за Русия е отбелязал шест гола.

Руснаците са първи в групата със седем точки, като могат да бъдат изместени единствено от Швеция, при положение, че скандинавците спечелят убедително оставащите си два мача, единият от които е именно срещу Сборная.

На срещата в Сочи присъстваха малко над 38 хиляди души.

Турция няма победа над Русия в историята си.