Надал и Серина Уилямс се класираха за полуфиналите на US Open

10:15, 05 сеп 18 / Спорт 25 1335 Шрифт:

Световният №1 Рафаел Надал пречупи Доминик Тийм в пет сета в невероятно оспорван и красив мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Двамата тенисисти изиграха най-вълнуващият двубой в тазгодишното издание на турнира от Големия шлем, който продължи 4 часа и 54 минути.

Испанският левичар спечели след 0:6, 6:4, 7:5, 6:7(4), 7:6(5).

На полуфинал Надал ще играе с победителя от 2009 г. Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът се наложи над представителя на домакините Джон Иснър с 6:7 (5), 6:3, 7:6 (4), 6:2.

Шесткратната победителка Серина Уилямс също се класира за полуфиналите. Поставената под номер 17 Уилямс пласира 13 аса и се наложи над осмата в схемата и вицешампионка през 2016 година Каролина Плишкова (Чехия) с 6:4, 6:3 за 86 минути.

Това беше първа победа за годината за американката над състезателка от топ 10 от завръщането й на корта през пролетта след раждане.

За място на финала тя ще се изправи срещу Анастасия Севастова.