45 столични музея и галерии отварят врати днес

10:33, 20 май 17 / Общество 25 363 Шрифт:
Topnovini

В 13-то издание на „Нощта на музеите“ столицата се включва с богата програма. 45 музея ще отворят врати за посетителите си.

Френският културен център организира и томбола за тези, които съберат три печата от музеи и галерии. Те трябва да бъдат оставени между 18,00 ч. и 23,00 ч. на площад „Славейков“ №3.Наградите са вечеря за четирима души във френско бистро “L’Etranger” , вечеря за двама души във френско бистро “L’Etranger”, дебитна карта с 500 лв. от Société Générale Експресбанк и тест драйв за един уикенд със Citroën

Френският институт ще се свърже с печелившите до 25-ти май 2017. 

Работното време на Европейската нощ на музеите:

1. Институт за етнология и фолклорис- тика с Етнографски музей - БАН 18 ч. - 23 ч. Нощ на фантастичните герои пл. „Александър I“ №1

2. Национален антропологичен музей при Институт по експери - ментална морфология, патология и антропология с музей - БАН 15 ч. - 24 ч. Демонстрация на създаване и принтиране на 3D модели на чо - вешки кости; Оценка на телесния състав чрез биоимпедансен анализ (презентация на метода и измервания на посетителите след предварително записване). бул. „Цариградско шосе“ №73

3.Национален археологически институт с музей – 18 ч. - 24 ч. Златното съкровище от Надсентмиклош ул. „Съборна” №2

4. Национален военноисторически музей 18 ч. - 24 ч. Изложба „В матрицата“; Концерт на Представителния оркестър на Сухопътните войски; Лятно кино ул. „Черковна“ №92

5. Музей на Нов Български университет 11 ч. - 20 ч. Изложба “Преживяването на малките неща” на проф. д-р Людмил Георгиев (25 години НБУ) ул. „Монтевидео“ №21

6. Регионален исторически музей – София 18 ч. - 01 ч. Изложба фотографии „Просто Доано“; 18.00 Историческа възстановка – „Средновековието в действие“ пл. „Бански“ №1

7. Музей Панчо Владигеров 18 ч. - 24 ч. Концертна програма, проф. Виктор Чучков и студенти от НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ул. „Якубица“ №10

8. Национална галерия - Двореца 19 ч. - 24 ч. Изложба „Палат Потьомкин“ Пърформънс на Луиз Ерве & Клое Майе пл. „Княз Александър І“ №1

9. Квадрат 500 19 ч. - 24 ч. 20.00 часа – Разпитът на Васил Левски пред извънредната следствена комисия в София (театрална миниатюра) пл. „Св. Александър Невски“

10. Музей социалистическо изкуство 19 ч. - 24 ч. 20.00 ч. Любими български игрални филми за деца ул. „Лъчезар Станчев“ №7

11. Музей на християнското изкуство 19 ч. - 21 ч. Постоянна експозиция Крипта на храм-паметник „Св. Александър Невски“ 12. Изложбена зала на държавна агенция „Архиви“ 18 ч. - 23 ч. Фотодокументална изложба „Българските чехи" ул. „Московска“ №5

13. Софийска градска художествена галерия 18 ч. - 24 ч. VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век ул. „Ген. Гурко“ №1

14. Музей „Земята и хората“ 18 ч. - 24 ч. „Сътворени от водата“, непоказани минерални образци от фондовете на музея бул. „Черни връх“ №4

15. Национален исторически музей - НИМ 21.30 ч. - 24 ч. Нови експонати с изображения на Васил Левски ; 19.00 ч. Концерт на Камерен хор „Средец” Бояна, ул. „Витошко лале“ №16

16. Общински културен институт  Галерия-музей Дечко Узунов бул. „Драган Цанков“ №24

17. Дом на Европа 17 ч. - 24 ч. Изложба ,,60 години Европейски съюз“, посветена на 60-тата годишнина от подписването на Римските договори. ул. „Георги С. Раковски“ №124

18. НХА – Галерия „Академия“ 11 ч. - 24 ч. НХА „Графика“ проф. Христо Стайков ул. „Шипка“ №1

19. Национален политехнически музей 18 ч. - 24 ч. Божидара Велчева, музикално изпълнение. Изпълнения: „Житената питка“, „Vox Orphikus“, „Арте либера“ и др. ул. „Опълченска“ №66

20. Музикален център „Борис Христов“ 19 ч. - 01 ч. Постоянна експозиция; концерт „Музикален маратон“ с участи - ето на студентите от НБУ ул. „Цар Самуил“ №43 21. ЛАРГО

16 ч. - 24 ч. Хартиена Улица: 21 ч.: Пърформанс Анджела Барбу 22. Гьоте-Институт 18 ч. - 22 ч. Бюро изкуство: Трансформацията винаги отнема време и енергия; документални филми (българско съвременно изкуство) ул. „Будапеща“ №1

23. Детски научен център „Музейко“  10 ч. - 18 ч. Изложба „Bлечуги“ с живи експонати; Геният Айнщайн – експерименти за деца ул. „Проф. Боян Каменов“ №3

24. Национален литературен музей 24 а. Къща музей  „Иван Вазов“ 18 ч. Представяне на Елин Пелин като първия уредник на къщата ул. „Иван Вазов“ №1 24 б. КЪЩА МУЗЕЙ „ПЕТКО И ПЕНЧО СЛАВЕЙКОВИ“ ул. „Раковски“ №138 24 в. КЪЩА МУЗЕЙ „НИКОЛА ВАПЦАРОВ“ 18 ч. Прожекция на филма на Майа Вапцарова „Епоха“ ул. „Ангел Кънчев“ №37 24 г. ДВОРНО ПРОСТРАНСТВО НА КЪЩА МУЗЕЙ „ПЕЙО ЯВОРОВ“ 18 ч. Външна изложба и поетичен рецитал в двора 24 д. ЛИТЕРАТУРЕН КАБИНЕТ „ВЛАДИМИР БАШЕВ “ 21:30 ч. Поетичен рецитал-продължение на събитието от къща музей „Пейо Яворов“. ул. „Ситняково“ №79, вх. Д, ет. 5

25.Държавен културен институт към Министъра на външните работи  15.30 ч. - 21 ч. Съвместен проект с фондация АМАТЕРАС в галерия „Мисията“ на ДКИ ул. „Алфред Нобел“ №2

26. Национален природонаучен музей  – БАН 16 -24 ч. Фотографски изложби: „ШАБЛЕНСКИЯ ФАР“, “ДИВИЯТ СВЯТ НА СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ” Филм „СЪКРОВИЩАТА НА ШАБЛА“ (28 мин.) бул. „Цар Освободител“ №1

27. Мост на влюбените- Изложба От А до Z & Я , Международно триенале на сценичния плакат Мост НДК над бул. „България“ №27

28. VIVACOM ART HALL, ЕТ.2 10 ч. - 22 ч. Изложба на Франк Уве Лайзипен–Улай: „Аз Другият” ул. „Ген. Гурко“ №4 ГАЛЕРИИ Раб. вр. Изложба Адрес

29. Галерия Аросита  19 ч. - 24 ч. Панчо Куртев скулптура и видео ул. „Врабча“ №12Б

30. Галерия Нюанс  18 ч. - 22 ч. Гаро Мурадян – живопис ул. „Иван Денкоглу“ №42

31. Галерия Униарт  11 ч. - 20 ч. Изложба фотография „Етиопия: Хора и изкуство“ Ивайло Иванов и Владимир Димитров ул. „Монтевидео“ №21

 32. Депо за изкуство Червената точка 14 ч. - 22 ч. „Петте елемента. Пет млади графици“ ул. „Св.Св. Кирил и Методий“ №24

33. Галерия за фотография  SYNTHESIS 19 ч. - 24 ч. Изложба „Woman Standing/ Man Standing“ (Бабак Салари и Рауи Хадж); „Изгубеният свят/Изгубеният човек“ (Симеон Лютаков); базар за фотография бул. „Васил Левски“ №57

34. Галерия „Париж“ 17 ч. - 22 ч. „Приказки за лека нощ“ Елисавета АНГЕЛОВА, живопис ул. „Цар Самуил“ №47

35. Галерия „Васка Еманоилова“, Филиал на СГХГ  18 ч. - 24 ч „Изображението вече не е налично” бул. „Янко Сакъзов“ №15

36. Галерия „Астри“ 17 ч. - 22 ч „Пейзажната живопис на Месрур Сабит“ ул. „Цар Самуил“ №34

37. Галерия „Ракурси“  12 ч. - 22 ч. „Градска поезия“ на Стели Грънчаров ул. „Хан Крум“ №4а

38. ГАЛЕРИЯ СРЕДЕЦ 17 ч. - 21 ч. „Aрхеология 2016“ бул. „Александър Стамболийски“ №17

39. Галерия „Арт АЛЕЯ“ 13 ч. - 24 ч. Ейти Щих - изложба живопис, родена в Словения и живееща в Боливия ул. „Гладстон“ №51А

 40. София хартиен арт Фест  40 а. Галерия Финес  18 ч. - 24 ч. Аматерас годишната изложба конкурс за малък формат – световно и европейско изкуство, прожекция на филми, демонстрация на хартиени техники ул. Христо Белчев 17 40 б. Галерия Артур  18 ч. - 24 ч.„Земни визии” - самостоятелен проект на Елиана Анхина, Бразилия площад „Журналист”, ул. Цанко Церковски” № 36 40 в. Галерия София Прес 18 ч. - 24 ч.“Семена на времето” - самостоятелна изложба на Анджела Барбур, Бразилия ул. Славянска 34 40 г. ГАЛЕРИЯ АРТЕ 18 ч. - 24 ч.Изложба на Адрияна Бояджиева - Награда за български автор 2016 в Аматерас. ул. „Г.С. Раковски“ № 183 А 40 д. Галерия „Мисията“ 15 ч. - 18 ч.ДКИ на Министерство на Външните работи ул. „Алфред Нобел“ № 2 40 е. Хартиена улица 16 ч. - 24 ч.19.00 ч. - детско ревю; 21 часа - пърформанс Анджела Барбу; 22 часа - прожекция на филм пл. „Независимост“ - Ларго

41. Евдокия Арт Глас  11 ч. - 22 ч. Изложба стъкло от Юрий Василев; филм за техниките на обработка на стъкло (20’) (на всеки 30 мин.) ул. „Георги С.Раков - ски“ №120 (ъгъла с ул. „Хан Крум“)

42. Галерия Контраст  18 ч. - 01 ч. Изложба Ангел Гешев „Мистерията на знака“, куратор проф. Аксиния Джурова, 20:00 до 21:00 ч.: Интерактивен “Открит урок” по представяне на графични техники ул. „Цар Самуил” №49

43. Акционна къща „Енакор“ 18 ч. - 01 ч. „Стари български и чуждестранни майстори на четката“; Любена Фокс и Тибо Барер - класическата живопис ул. „Денкоглу“ №30

44. Галерия „Европа“  20 ч. - 24 ч. Концерт на учебно практически и иэследователски център „Станислав Станчев“ ул. „Леге“ №3

45. PHOTOCONCEPT Ч. – Галерия за съвременна фотография 19 ч. - 0:00 ч. Скулптура и пространство, автори Владимир Спасов, Милена Иванова и Николай Пандърски ул."Любен Каравелов" №38

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама