Баскетболният "Дунав" с победа в Шумен

10:46, 30 яну 17 / Спорт 25 383 Шрифт:
Съставът на "Дунав" спечели при гостуването си на "Шумен" със 77:69 в среща от втората шестица на А група. Двубоят започна равностойно и след края на първата част домакините имаха точка преднина.

Втората четвърт беше спечелена от русенските баскетболисти с 26:21. И след почивката отборът на "Дунав" имаше инициативата в играта, като успя да увеличи аванса си в резултата след 15:11 в третата част.

До края на двубоя русенският тим поддържаше преднината си. Последната четвърт завърши 16:16 и така "Дунав" стигна до успеха в срещата.

С 30 точки за русенския състав завърши Николай Титков. 15 т. отбеляза Александър Иванов, а с 12 т. е Диан Георгиев.

За "Шумен" с дабъл- дабъл, 19 точки и 25 борби, е Андрей Иванов. По 13 т. отбелязаха Виктор Серафимов и Кирил Кирилов.