Над 10 000 са учениците, получили образованието си в МГ"Гео Милев" в Плевен
08:29, 17 яну 17
25
639
Шрифт:
Гости на събитието бяха заместник-министърът на финансите Милена Петрова, която е възпитаник на училището, кметът Георг Спартански, политикът Румен Петков, също ученик на гимназията и други бивши и настоящи преподаватели и ученици.
Повечето от завършилите гимназията имат успешна професионална реализация в страната и чужбина, а успехите от национални и международни състезания са достатъчно красноречиви за качеството на обучение, каза още Борисова. .
Математическата гимназия е не само една от емблемите на града ни, а и сред 10-те водещи училища в страната, което несъмнено е повод за гордост за всички нас, каза в обръщението си кметът Георг Спартански. За мен е чест и удоволствие да отличавам възпитаници на училището за победите им в престижни олимпиади, допълни той, пожелавайки още по-големи успехи на преподаватели и възпитаници.
По повод юбилея Георг Спартански връчи на директора Ирена Борисова почетен плакет на община Плевен.
Последни новини

Шествие, звездите Миро и Вениамин, ансамбъл „Филип Кутев“ и 250 дрона в небето – на 24 май в Сливен
17:00, 23 май 25 / Регионални новини
Поръчайте предварително новите HONOR 400 и HONOR 400 Pro със 100 лева отстъпка от А1
16:48, 23 май 25 / А1
А1 със специална кампания на безжични слушалки Huawei с до 30% отстъпка през май
13:16, 22 май 25 / А1
Добави коментар