Безотговорен шофьор набутал автобус с 40 туристи в снежни преспи

10:36, 08 яну 17 25 395 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Автобус с 40 чуждестранни туристи е закъсал през нощта в снега заради безотговорното управление на шофьора. Това разкри на брифинг в АПИ министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.

По думите й, той не се е съобразил с тежката пътна обстановка и е вкарал автобуса в преспите. Наложило се да бъде изтеглян. Фирмата-собственик вероятно ще бъде санкционирана, тъй като животът на пътниците е бил застрашен.

Българската армия ще мобилизира всички свои ресурси в Североизточна България, за да бъде възстановено електроснабдюването. 90 населени места са без ток в момента и трябва да реагираме бързо. Това заяви главен комисар Николай Николов на брифинг на кризисния щаб в АПИ по повод усложнената обстановка в страната заради падналия сняг, ниските температури и силни снегонавявания.

"През тази нощ е имало спасителни операции за отделни хора, които не са се съобразили с указанията. Десет души прокопаваха път, за да достигнат до един лидер на една организация, който държеше да бъде спасен лично от АПИ или навярно от шефа на АПИ. За съжаление техниката остана там и сега ще трябва да я изваждаме. Помогнахме на родилки, на болни. Продължаваме работата", заяви още комисар Николов.

Шофьор на лек автомобил, който също аварирал заради лошото време, пък имал претенции да бъде спасен изрично от екип на пожарната. Това, по думите на Павлова, било прекалено.

Като цяло през нощта обстановката е била спокойна. Активно са работили екипите на АПИ и на пожарната.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама