Снегопочистващите фирми в град Шумен продължават да се борят с критичните пътни участъци

08:42, 07 яну 17 25 416 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Снегопочистващи машини продължават да обхождат града. Водачите на леки автомобили, трябва да шофират с повишено внимание.

„Доста е наваляло и тази нощ. От 4.30 сутринта машините са по пътищата. Най – голям проблем за нас са стръмните улици в града, тъй като лугата, с която обработваме върши работа при натрупване до 2-3 сантиметра, а то е над 10. От вчера започнахме да третираме с пясък и сол.”, заяви за topnovini.bg  Валентин Велев представител на фирма „ЕКОМАКС”

Сериозен проблем представлява и снежната маса по тротоарите в града.

„Има много сняг, обработили сме го, но отнема много време и най-вероятно тротоарите ще бъдат свободни за пешеходците до ден-два. Главните пътни артерии в града непрекъснато се почистват и наблягаме освен на стръмните улици и на местата, които са от по – голямо обществено значение като спирки на градският транспорт, автогарата и жп гарата”, добави Атанас Кулев представител на фирма „РТК”.

От двете снегопочистващи фирми се обърнаха и към водачите на леки автомобили, с молба да се съобразят със зимната пътна обстановка, да карат с изострено внимание, тъй като има много пешеходци по пътното платно и да не паркират колите си на места, на които ще възпрепятстват снегопочистващите машини.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама