Ивелина Христова от Добрич е с бронз от европейското по шах

09:37, 30 дек 16 25 807 Шрифт:
В сръбския град Нови Сад на 27 и 28 декември се проведоха 16-те европейски младежки първенства по ускорен шахмат в категориите за момчета и момичета до 8 години, до 10 години, до 12 години и юноши и девойки до 14, до 16 и до 18 години. Бронзов медал завоюва Ивелина Христова от Шахматен клуб „Енергия 21" - Добрич при момичетата до 8 години. Представителят на ШК "Бургас - 64"-Бургас Николай Желев зае второ място в категорията на момчетата до 8 години.

При момичетата до 8 години Ивелина Христова, ШК "Енергия 21"-Добрич, завоюва бронзов медал с 6,5 т. от 9 възможни. Възпитаничката на Тодор Спиров завърши без загуба участието си в шампионата. Тя завърши наравно с първата и втората в крайното класиране, съответно Александра Шведова от Русия и Милана Бабич от Босна и Херцеговина. Възпитаникът на Живко Жеков - Николай Желев, стартира в категорията на момчета до 8 години с номер 12, но завърши със 7 точки от 9 възможни и зае второто място.