Над 50% от плевенчани ползват редовно интернет
13:36, 27 дек 16
25
588
Шрифт:
Показателна е тенденцията за навлизането на новите технологии – за седемгодишния период относителният дял на домакинствата с достъп до интернет се е увеличил със 23.1 процентни пункта.
В област Плевен през 2016 г. 44.7% от населението на възраст 16 – 74 навършени години използва интернет всеки ден или поне веднъж седмично. Значителни са и различията за редовно използващите интернет по образование, докато 68.3% от лицата с висше образование използват редовно глобалната мрежа, то едва 32.0% от лицата с основно или по-ниско образование се възползват от възможностите, които тя предоставя.
През 2016 г. в област Плевен 8.0% от лицата използват глобалната мрежа за взаимодействие с органите на държавната администрация и местното самоуправление.
Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар