150 състезатели по кудо мерят сили в Бургас
08:26, 03 дек 16 / Спорт
25
492
Шрифт:
Наред със спортисти от крайморския град за медали ще се борят и представители на София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Хасково, Харманли, Велинград, Несебър, Русе и Пазарджик.
Кудо (познато също като дайдо-джуку) е бойно изкуство, създадено от Азума Такаши през 1981 г. Девизът е "Спорт на успелите". Символ на кудо е йероглифа "Ку", който означава "свободен". Атрактивният боен спорт кудо развива не само физическа издръжливост, но преди всичко възпитава решителност, разумна смелост и уважение и зачитане на личността на другите хора.
В Бургас този спорт се развива от 2009 година. Успехи на бургаските състезатели по кудо вече се превърнаха в традиция и на миналогодишния шампионат те спечелиха първо място в отборно класиране, 15 медала за големите и 21 за малките състезатели.
Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар