От 1 декември приемат декларации за таксиметров превоз
14:28, 28 ное 16
25
724
Шрифт:
Съгласно §7 (1) от Закона „Разрешенията за извършване на таксиметров превоз на пътници, издадени по реда на Закона за автомобилните превози до влизането в сила на измененията, запазват действието си до изтичането на срока, за който са издадени, но не по–късно от 31 декември 2016 г." От същата дата -1 декември, на гишетата на Информационния център в сградата на Община Варна, могат да се подават заявления за изпълнение на Услуга № 9056 „Издаване на разрешение за извършване на таксиметров превоз на пътници“и Услуга № 9060 „ Издаване на комплект от 2 (два) броя стикери към разрешение за извършване на таксиметров превоз на пътници“.
Към заявление за услуга № 9056 се прилагат следните документи:
- Удостоверение за регистрация – копие;
- Списък към удостоверение за регистрация за таксиметров превоз – копие;
- Удостоверение за техническа изправност на ППС и на талона към удостоверението – копие;
- Удостоверение водач на лек таксиметров автомобил – копие;
- Удостоверение, че превозвачът няма задължения за данъци или осигурителни вноски, освен когато са отсрочени или разсрочени по законов ред. Изискването за липса на задължения се отнася и за водача, извършващ таксиметрови превози от името на регистриран превозвач за своя сметка – оригинал;
- Копие на страниците на паспорта на таксиметровия апарат, съдържащи информация за регистрационния номер на автомобила, превозвач и данъчно задължено лице, заверка от Метрология
- Документ, удостоверяващ платен дължим данък върху таксиметров превоз на пътници, за срока за който е издадено разрешението.
- При подаване на заявление за повече от 10 автомобила да се приложи Списък с регистрационните номера на автомобилите, за които следва да бъде издадено разрешение, заверен от превозвача.
Всички копия следва да бъдат заверени за „Вярно с оригинала“ от превозвача. Съгласно чл.24а, ал.7 от ЗАП разрешението се получава, след като е платен дължимият данък върху таксиметров превоз на пътници, за срока за който е издадено разрешението.
Последни новини

Община Сливен няма никакво намерение да продава терени от парк "Юнак"
11:21, 14 май 25 / Регионални новини
Арабски парфюми: Екзотика и лукс от Ориента
19:00, 13 май 25 / Свят
Технологии за активен живот – смартчасовници Huawei и Samsung с до 30% отстъпка в А1
14:28, 12 май 25 / А1
Добави коментар