Казанлъшкият театър получи награда на фестивал в Албания
10:30, 08 сеп 16 / Култура
25
404
Шрифт:
Награда за най-добро представление получи казанлъшкият театър „Любомир Кабакчиев” на Балканския театрален фестивал в Тирана, съобщиха от Общината.
Отличието е спечелено в конкуренция с театри от шест балкански държави: Албания, Косово, Босна и Херцеговина, Гърция и Румъния.
„Всичко на масата“ по Чарлз Буковски бе единственият спектакъл от България, представен на форума в албанската столица, който спечели и овациите на публиката, и високото отличие..
Моноспектакълът на младия актьор Васил Дуев, със сценична адаптация и постановка на Ана Батева и музика на Стефан Здравески е първата нова постановка на казанлъшкия театър, откакто тази пролет ръководството пое авангардният режисьор Димитър Кабаков.
Театралната трупа на Казанлък се радва на все по-голям интерес и получи покани за участия на сцените в Босна и Херцеговина, както и включване в европейски проект за догодина - съвместно с фестивала "Актерот на Европа" - Ресен, Македония.
Последни новини

Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
А1 първа в България предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време
16:56, 10 сеп 25 / А1
Добави коментар