Хилари Клинтън: Няма да изпращам американски войски в Ирак и Сирия

09:31, 08 сеп 16 / Свят 25 250 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Кандидатът за президент на САЩ от Демократическата партия Хилари Клинтън заяви, че ако бъде избрана, няма да изпраща американски сухопътни войски в Ирак и Сирия за борба с екстремистката групировка "Ислямска държава", предаде БТА. Тя отговори на външнополитически въпроси и по сигурността на ветерани в пряко предаване по телевизионния канал Ем Ес Ен Би Си. 

"Ние трябва да победим ИД, това е главната ми цел в борбата с тероризма", каза тя. Според бившия държавен секретар САЩ следва да продължат да подкрепят там местните сили, включително и кюрдите, които се сражават с джихадистите. Можем да победим ИД и без да изпращаме наши войски, посочи Клинтън. 

Тя повтори известната си позиция, че решението на САЩ да започнат военната си намеса в Ирак е било погрешно, като призна за лична грешка и това, че е подкрепила делегирането на пълномощия на бившия президент Джордж Буш да започне тази война. Клинтън призова "да се учим от грешките си", за да не се случват повече такива неща. 

Клинтън отново заяви, че не е получавала и не е изпращала от личния си имейл писма с гриф "съвършено секретно", докато е била държавен секретар. Клинтън обаче призна, че е било грешка да използва личния си имейл за работна кореспонденция. Бившата първа дама добави, че няма никакви доказателства хакери да са прониквали в сървъра на нейната електронна поща. 

Във втората част на същото телевизионно предаване участва и нейният съперник в битката за Белия дом - републиканският кандидат Доналд Тръмп. Двамата обаче не се засякоха пряко в ефира.

 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама