МВР проверява поръчката за превоз на мигранти, спечелена от задържан за трафик
17:19, 14 авг 16
25
429
Шрифт:
По разпореждане на ръководството на МВР започва обстойна проверка и преглед на процедурата по сключен договор за наемане на автобус за транспортиране на незаконно преминали лица и задържани лица във вътрешността на страната, лаконично съобщават от пресцентъра на вътрешното министерство.
Разследване на „Дарик” разкри как 34-годишният Григор Тошков, задържан за трафик за нелегални мигранти, е спечелил с фирмата си поръчка на „Гранична полиция” за превоз на нелегално влезли в страната лица. Малко преди да излезе решението за поръчката той е прехвърлил фирмата на баща си.
Тошков управлявал туристически автобус със софийска регистрация, в който полицаите открити 65 чуждестранни граждани, сред които и деца.
Последни новини

До 20% отстъпка на избрани модели смартчасовници Huawei през юни в А1
20:00, 10 юни 25 / А1
Вземете нов смартфон с 0% лихва на лизинг от А1 през юни
13:07, 09 юни 25 / А1
Кое прави френската киноиндустрия непоклатима
06:35, 08 юни 25 / Idealisti
Добави коментар