Социалните борят безработицата в Гърмен
07:10, 14 авг 16
25
562
Шрифт:
Подадените вкабинета на кмета Минка Капитанова молби са 120. Само 56 души обаче ще имат възможност да се възползват от позицията.
Кандидатите ще бъдат одобрени от комисия следващата седмица.
Одобрените за лични асистенти ще са на 4-часов работен ден.
Те ще изпълняват задълженията си към нуждаещи се от помощ болни и инвалиди от общината.
Едновременно с това в община Гърмен е в ход и подготовката и оборудването на Общинския център за почасово предоставяне на социални услуги за хора в неравностойно положение, от които ще могат ефективно да се възползват и останалите кандидати.
За хората в неравностойно положение ще се грижат две медицински сестри и психолог, които ще бъдат назначени на половин щат. Отпуска се и безплатен транспорт до специализирания Общинският център за хората, които не са от Гърмен.
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар