Задържаха петима за сводничество и трафик на хора
15:04, 12 авг 16
25
587
Шрифт:
Според съобщението задържаните са участници в престъпна група за трафик на хора и предлагане на сексуални услуги. Операцията започнала от „Еротик бар“ в Златни пясъци, стопанисван от братята Емил и Тодор Тодорови. Проверен е и още един клуб, в който се предлагали сексуални услуги, както и други два адреса и три автомобила. Иззети са парични суми в големи размери, ценни книжа, тефтери с графици за работа на проститутките, записки и счетоводство, отразяващо заработените суми, наркотични вещества за собствена консумация и др.
След изтичане на първоначалния 24-часов срок на полицейското задържане трима души са освободени, двама – под парична гаранция. На 43-годишния Емил и 45-годишния Тодор, които са криминално проявени и осъждани, мярката е удължена на 72 часа с постановление на Специализираната прокуратура. По информация на Topnovini.bg двамата вече са конвоирани към София, където обвинението ще поиска Специализираният съд да им наложи постоянен арест.
Разпитани са 14 свидетели. Установени са и множество жертви на престъпната група. Работа по документиране и доказване на престъпната дейност продължава.
Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар