На велоалеята към "Сарафово" вече безплатно се помпят гуми
15:18, 01 авг 16
25
416
Шрифт:
Компресорът се намира приблизително в средата на дистанцията, където е обособен своеобразен пункт за отдих. Там е монтирана нова чешма с питейна вода, където човек да се освежи в жегите. Наоколо са поставени пейки, свежа зеленина и атрактивна стоянка за колелета с форма на риба. Подобни ще бъдат поставени и на други локации.
Новата велоалея заобикаля от дясната страна "Черноморски солници", за да не минава през територията на предприятието, като е ситуирана между него и морето. Така са постигнати две цели - не се пречи на добивната дейност, а колоездачите се радват на великолепна гледка. Заедно с прокарването на маршрута бе извършено необходимото брегоукрепване, за да се спре разрушителното влияние на вълните.
В близост до стария военен бункер и мостчето се изгради нов паркинг за около 200 автомобила. До него се стига откъм пътя за Каблешково, а по самата алея се движат само велосипедисти, пешеходци и атракционни електробусове, с които се стига по-бързо до калните бани.
С новата велоалея се създаде възможност повече хора безопасно и безконфликтно да спортуват и да ползват по-отдалечените, но също толкова красиви градски плажни ивици.
Последни новини

A1 с два сертификата QUDAL за най-високо качество на цифрова телевизия и мобилни услуги
15:12, 08 юли 25 / А1
Разбиране на страничните залози в Блекджек
06:45, 08 юли 25 / Свят
Тур дьо Франс 2025: Голямото състезание в числа
18:03, 07 юли 25 / Свят
Добави коментар