РЗИ-Шумен се включи в Световната седмица на кърменето
10:46, 01 авг 16
25
508
Шрифт:
Инициативата се провежда в България от 1992 година. Паралелно събитието се отбелязва в още 120 страни по света.
В рамките на програмата на Световната седмица на кърменето в Шумен Центърът за майчино и детско здраве организира Ден на отворените врати. Също в Центъра на улица “Калоян №1 между 9 и 16 часа в работната седмица бременни жени и майки могат да посетят консултации с демонстрации на кърмене.
Популяризирането и насърчаването на кърменето на бебетата е основната цел на инициативите по време на Световната седмица на кърменето, като тенденцията от последните години показва, че броят на кърмачките у нас расте.
На участничките в беседите днес бяха раздадени информационни материали. Жените имаха възможност да видят и филм за ползите от кърменето.
Инициативите по време на отбелязването на Световната седмица на кърменето в Шумен се организират съвместно с РЗИ и Училището за бременни към Комплекса за социални услуги за деца и семейства.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1Избрани новини

Новият стар расизъм
15:30, 01 юли 25 / Idealisti
Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Добави коментар