Антитерористичният закон влиза на първо четене в пленарна зала
07:28, 28 юли 16 / Политика
25
537
Шрифт:
На заподозрените може да се забранява достъпа до интернет, да напускат страната, да се срещат с определени лица. Ще има възможност за отнемане на личните им документи.
Новият закон въвежда участие на армията в дейностите по противодействие на тероризма. Военните получават полицейски функции и ще могат да проверяват, обискират и задържат.
В случай на засечена опасност премиерът ще сформира национален оперативен щаб, който ще се води от вътрешния министър.
Законът ще разрешава в зоната на операциите да се ограничават и отделни права на гражданите и да се налагат глоби при нарушение на разпоредбите му.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
А1 първа в България предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време
16:56, 10 сеп 25 / А1
A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление
18:59, 04 сеп 25 / А1
Добави коментар