Над 30 учени в Турция са задържани, правителството прави чистка и в Turkish Airlines
14:18, 25 юли 16 / Свят
25
472
Шрифт:
По-рано днес беше съобщено, че турските власти са издали заповеди за ареста на 42 журналисти в рамките на разследването срещу организаторите на преврата срещу турския президент Реджеп Ердоган.
Сред издадените заповеди за задържане е и тази на известния журналист Назлъ Иликан, който през 2013 г. беше уволнен от проправителственото издание „Сабах“ заради критиките си към министри, обвинени в корупция.
Уволненията в турските авиолинии са се случили в неделя, след като било установено, че служителите, сред които ръководство и екипажи, имат връзка с организацията на Фетхуллах Гюлен, обвинена за неуспешния преврат.
Засега общият брой на задържани и уволнени заради преврата от 15 юли надминава 60 хил. души.
Още от „Свят“

Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 /
Кредити и кредитни карти - кога са полезни и кога не?
15:17, 15 юли 25 /
Какво трябва да се случи, за да станат електрическите автомобили по-предпочитани от тези с ДВГ
17:38, 11 юли 25 /
Как да изберем надеждна оптика в София, за очен преглед и консултация?
20:25, 08 юли 25 /Последни новини

Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Седмицата на „Джурасик“ поставя началото на лятото с тематични филми на половин цена във видеотеката на А1 ТВ
14:52, 17 юли 25 / А1
Лятна селекция смарт телевизори на лизинг от 8,50 лв. на месец от А1 през юли
13:02, 15 юли 25 / А1
Добави коментар