Расте броят на заразените с хепатит А в ромския квартал в Асеновград
11:27, 25 юли 16
25
492
Шрифт:
Болните в асеновградската махала вече са 25, а в пловдивския квартал "Столипиново" случаите на заболели продължават да са 16.
От РЗИ са изпратила писмо с набелязани конкретни мероприятия до кметовете на общини, директора на ОДБХ - Пловдив, Директора на ВиК и неправителствена организация "Рома" за вземане на мерки по компетентност с цел предотвратяване разпространението на заболяването.
"Винаги подценяването на личната хигиена може да доведе до неблагополучие по отношение на заразните болести. Гражданите трябва да са с още по-изострено внимание, единствено съвместните усилия биха могли да ни предпазят от разрастване на епидемията или нови изненади, тъй като лятото предполага най-различни инфекции, а ниската хигиена способства за тяхното разпространение", коментира още д-р Троянчева.
Последни новини

Какво трябва да се случи, за да станат електрическите автомобили по-предпочитани от тези с ДВГ
17:38, 11 юли 25 / Свят
Най-новите смартчасовници Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE са налични за предварителна поръчка в A1
17:16, 11 юли 25 / А1
A1 стартира предварителните поръчки на новите Samsung Galaxy Z Fold7, Z Flip7 и Z Flip7 FE
15:33, 10 юли 25 / А1
Добави коментар