Ето българите, които ще участват на Олимпийските игри в Рио де Жанейро

16:50, 18 юли 16 / Общество 25 212 Topnovini
Българският олимпийски комитет обяви окончателния списък със спортистите, които ще участват на летните Олимпийски игри в Рио де Жанейро. Страната ни ще бъде представена от 51 души. От тях 42-ма участват в индивидуални дисциплини.

В отборните състезания ще има три български тима - ансамбълът по художествена гимнастика, в дамския турнир по двойки в бадминтона и двойката скул мъже в гребането.

Списък с българските спортисти на Олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Бадминтон:

Линда Зечири (индивидуално)

Габриела Стоева и Стефани Стоева (двойки)

Бокс:

Станимира Петрова (до 51 кг)

Даниел Асенов (до 52 кг)

Симеон Чамов (до 69 кг)

Борба:

Елица Янкова (до 48 кг)

Мими Христова (до 58 кг)

Тайбе Юсеин (до 63 кг)

Владимир Дубов (свободен стил до 57 кг)

Борислав Новачков (свободен стил до 65 кг)

Георги Иванов (свободен стил до 74 кг)

Михаил Ганев (свободен стил до 86 кг)

Димитър Кумчев (свободен стил до 125 кг)

Даниел Александров (класически стил до 75 кг)

Николай Байряков (класически стил до 85 кг)

Елис Гури (класически стил до 98 кг)

Гребане:

Георги Божилов и Кристиян Василев (двойка скул)

Джудо:

Ивайло Иванов (до 81 кг)

Янислав Герчев (до 60 кг)

Кану-каяк:

Мирослав Кирчев (каяк 1000 м)

Ангел Кодинов (кану 1000 м и 200 м)

Колоездене:

Стефан Христов (общ старт на шосе)

Лека атлетика:

Ивет Лалова-Колио (100 м, 200 м)

Силвия Дънекова (3000 м с препятствия)

Мирела Демирева (скок височина)

Габриела Петрова (троен скок)

Милица Мирчева (маратон)

Радослава Мавродиева (тласкане на гюле)

Георги Цонов (троен скок)

Румен Димитров (троен скок)

Тихомир Иванов (скок височина)

Георги Иванов (тласкане на гюле)

Митко Ценов (3000 м с препятствия)

Модерен петобой:

Димитър Кръстанов

Плуване:

Нина Рангелова (50, 100 и 200 м свободен стил)

Венцислав Айдарски (маратон)

Александър Николов (100 м свободен стил)

Спортна стрелба:

Антоанета Бонева (25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет)

Антон Ризов (10 м въздушна пушка, 50 м пушка три позиции и 50 м пушка легнал)

Самуил Донков (10 м въздушен пистолет, 50 м пистолет)

Тенис:

Григор Димитров (индивидуално)

Цветана Пиронкова (индивидуално)

Фехтовка:

Панчо Пасков (сабя)

Художествена гимнастика:

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Любомира Казанова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова (ансамбъл)

Невяна Владинова (индивидуално)

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашия коментар беше успешно пуликуван!