Басейните в Разградско отговарят на изискванията за качество на водата
18:27, 15 юли 16
25
1305
Шрифт:
На територията на областта функционират пет басейна през настоящия сезон и една зона за къпане яз. „Пчелина 2”. Пробите вода от зоната за къпане на язовир “Пчелина 2” показват, че водата е с отлично качество.
От началото на сезона за къпане от басейните са взети по четири проби от „Мимоза”, „Островче”, „Стрелба с лък”, по три от „Път консулт” и две от басейна в Кубрат.
Последните две проби от „Мимоза”, „Островче”, „Стрелба с лък” и от „Път консулт” по контролираните параметри остатъчен свободен хлор и перманганатна окисляемост не съответстват. Всички останали параметри : цвят, мирис, активна реакция, амоняк, нитрити, манган, желязо, общ колититър, ешеришия колититър, ентерококов титър, стафилококов титър и микробно число съответстват на инструкция №34 за хигиената на спортните обекти и екипировка.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1Избрани новини

Новият стар расизъм
15:30, 01 юли 25 / Idealisti
Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Добави коментар