Дарение от благотворителен търг получи Отделението по неонатология в Сливен
15:26, 06 юни 16
25
587
Шрифт:
„Изключително съм доволна, щастлива и удовлетворена от дарението. Този апарат отдавна го желаехме, но сега благодарение на акцията той вече е факт”, сподели началникът на отделението д-р Таня Праматарова.
"Нерядко при изразена жълтеница, особено при преждевременно новородени, е необходимо ежедневно изследване на този показател. Апаратът спестява убожданията и болката, може да се приложи многократно, без вреда. Резултатът се отчита веднага на дисплея. Често след изписване от отделението преглеждаме деца с протрахирана жълтеница. Много би се улеснила преценката на лекаря за степента на жълтеницата и лечението, което е необходимо да приложи”, обясни д- р Праматарова.
532 са новородените бебета в сливенската болница от началото на годината до сега. През 2015 година новородените са 1475, от тях недоносените са 15.8%. Благотворителният търг се проведе на 10 декември за шеста поредна година. Събраните средства бяха връчени на 11 февруари. Рекордната сума от 45 000 лева за шеста поредна година ще подкрепи две организации - „ Аутизъм днес" и „Нашите недоносени деца". Те си поделиха средствата.
Последни новини

Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Може ли Биткойнът да замести долара
06:30, 25 юни 25 / Idealisti
Колективната дилема на Великобритания
06:35, 24 юни 25 / IdealistiИзбрани новини

Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Фалшиви гласове, истински проблем: Музикалната индустрия срещу изкуствения интелект
08:00, 28 юни 25 / Idealisti
Добави коментар