Съюза на ветераните връчи отличия за изграждането на паметник на загиналите във войните
14:16, 20 май 16
25
360
Шрифт:
Официалната церемония по награждаване беше ръководена от председателя на Регионалния съюз на ветераните от войните – Василка Илиева.
В емоционалното си слово тя сподели, че повече от 10 години се опитва да убеди обществеността, че такъв паметник трябва да има и това е факт по решение на кмета Пламен Стоилов. Монументът ще бъде открит в началото на юни срещу Пети пехотен полк, откъдето са тръгнали на фронта.
Припомняме, по-голямата част на историческата сграда, пряко свързана с най-светлите, героичнии и трагични страници в историята на България, беше разрушена преди няколко години и на нейно място се изгради паркинг. В зелената площ пред мястото, където са се основали Тайните офицерски братства за обединението на България и освобождаването на всички българи, чиито земи са останали извън пределите на възстановената българска държава след Руско-турската Освободителна война от 1877-1878 г., през 2014 г. от ВМРО поставиха паметна плоча.
Днес благодарствени грамоти получиха всички спонсори и дарители на паметника, а с поздравителни адреси бяха отличени кметът Пламен Стоилов, областният управител Стефко Бурджиев, бившият председател на ОбС проф. Васил Пенчев и главният архитект на Община Русе – арх. Живка Бучуковска.
Последни новини

Смарт начин да останеш във форма – смартчасовници Huawei с 0% лихва от А1
18:14, 07 авг 25 / А1
А1 е най-голямата технологична компания в страната
16:55, 06 авг 25 / А1
Aтрактивни летни предложения от А1 през август – 5G смартфони с 0% лихва на лизинг
16:53, 05 авг 25 / А1
Добави коментар