Първа глоба за носене на бурка в Пазарджик
18:17, 16 май 16
25
539
Шрифт:
Жената е засечена от униформен автопатрул около 11.30 часа на кръстовище в града.
Припомняме, че единодушно с 13 гласа "за" и в отсъствието на депутатите от ДПС Комисията по регионална политика прие на първо четене забраната за носене на бурки. Решението идва в първия ден, в който влезе в сила забраната в Пазарджик.
Според решението на местната власт за покриване на лицето глобата е 300 лева. За всяко следващо нарушение санкцията е 1000 лева. Наложени глоби обаче няма, защото няма нарушители.
"Санкцията е финансова, но сами разбирате, че ако човек бъде сварен в това положение, трябва да се стигне и до неговото идентифициране. Така че ще трябва да си свали аксесоара, прикриващ лицето", обясни Румен Кожухаров, секретар на Община Пазарджик.
Последни новини

Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Седмицата на „Джурасик“ поставя началото на лятото с тематични филми на половин цена във видеотеката на А1 ТВ
14:52, 17 юли 25 / А1
Добави коментар