Центрове за „дерадикализация“ в цяла Франция предвижда антиджихадисткия план на премиера Манюел Валс
15:18, 09 май 16 / Свят
25
286
Шрифт:
Новите антиджихадистки мерки ще струват 140 млн. евро до 2018 г. към текущото финансиране и имат за цел да се увеличат настоящите усилия да се помага на хора, които вече са се замесили в джихадистки мрежи или на потенциалните нови попълнения на подобни групировки.
Инициативата включва 80 действия в борбата срещу тероризма. Тя ще е в помощ и на жертвите на тероризъм.
„Без съмнение борбата срещу джихадизма е най-голямото предизвикателство пред нашето поколение”, каза Манюел Валс на пресконференция, на която присъстваха министрите на правосъдието и вътрешните работи.
По думите му първият център може да бъде отворен още това лято.
Властите смятат, че близо 10 хиляди души във Франция могат да се радикализират и крият риск за обществото, пише още "Паризиен".
В рамките на антитерористичния план ще бъде създадено и звено, което ще следи за ефективността от въведените мерки.
Антитерористичният план на Манюел Валс предвижда да насърчи и научните изследвания в областта със създаването на „Постоянен научен съвет за радикализацията и тероризма“, като ще бъдат присъждани и стипендии.
Още от „Свят“
Последни новини

А1 е най-голямата технологична компания в страната
16:55, 06 авг 25 / А1
Aтрактивни летни предложения от А1 през август – 5G смартфони с 0% лихва на лизинг
16:53, 05 авг 25 / А1
Вземете новите Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE с до 300 лв. отстъпка и 6 месеца безплатен Extra SIM от A1
16:18, 04 авг 25 / А1
Добави коментар