Наново започва делото за влаковата катастрофа в Калояновец
15:51, 05 май 16
25
494
Шрифт:
Така Пловдивският апелативен съд връща обратно делото с нареждане то да се започне отначало и от друг състав на Окръжен съд – Стара Загора. Това се налага, тъй като сегашният е допуснал груби процесуални нарушения и главно – няма никакви мотиви за произнесената тежка присъда, разпорежда въззивната инстанция.
Решението на висшите магистрати идва след жалба до тях от страна на осъдения като виновен за катастрофата Христо Теляшев, който получи осем и половина години затвор, почти милион и половина лева глоба за нанесени щети на инфраструктурата и забрана да упражнява професията си за срок от 11 г. и 6 месеца.
Припомняме, че при влаковата катастрофа загина главният машинист на композицията Венко Тодоров, а няколко пътници получиха различни травми и наранявания.
Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар