“Природа без бетон” за Бедечка, Морската и Борисовата градина на “Орлов мост”
19:27, 27 апр 16 / Политика
25
425
Шрифт:
“Природа без бетон!”, “Приказка, а не бетон. Игри, а не стени!”, “КОЙ разграби парк “Бедечка” и “Тук мила ми е всяка птица и всяка мъничка тревица” гласят част от плакатите на протестиращите.
Те настояват за незабавен мораториум върху строителството в парковете в България, докато не бъде приет Закон за устройство на територията, който да позволява на гражданите да водят съдебни дела за защита на зелените територии и който осигурява публичност и истински обществени обсъждания.
“Ние не можем да оставим в “Бедечка“, където сега живеят редки и защитени животни, да се издигне квартал. Ние няма да позволим коли по алеите и продължаващо строителство в емблематичната Морска градина във Варна. Ние няма да оставим да изчезват парковете в градовете ни един по един, а многогодишните дървета да бъдат изсичани, както в Ямбол, Пловдив, Силистра и къде ли не”, казват недоволните.
Малко пред 19.30 ч. те тръгнаха от “Орлов мост” по бул. “Цар Освободител” към Народното събрание, а след това ще отидат и пред Министерството на регионалното развитие.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар