Театър „София“ представя пиесата "Покана за вечеря" на плевенска сцена
13:35, 21 апр 16 / Култура
25
416
Шрифт:
Авторът Оля Стоянова споделя, че това е история за близостта, за взаимоотношенията, за лекотата, с която свикваме с другите и ги приемаме като част от общата картина.
„Всички тези безсмислени правила, лъжички, вилички, кристални чаши нямат никаква друга функция освен да ни губят времето, за да не мислим за същественото. И да не си даваме сметка, че никога не сме били истински, истински щастливи...“, казва един от героите в „Покана за вечеря“.
Постановката спечели Втория конкурс за съвременна българска пиеса на Театър „София“ през 2012 г. и вече три сезона се радва на зрителски интерес. 50-о юбилейно представление на "Покана за вечеря“ ще се играе на 28 май.
Участват артистите Ивайло Герасков, Дария Симеонова, Мартин Гяуров, Пламен Манасиев, Антон Григоров, а режисурата е на Тея Сугарева.
Последни новини

Защо инвеститори като Лидия Бозарова насочват вниманието си към Baicului
13:01, 23 апр 25 / Свят
„Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
12:56, 23 апр 25 / А1
През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Добави коментар