„Нефтохимик 2010“ привлече национала Теодор Салпаров
10:20, 18 апр 16 / Спорт
25
401
Шрифт:
Либерото пристига в Бургас, след като късно снощи триумфира с купата на Шампионската лига с клубния си тим "Зенит" - Казан.
На финала в Краков Салпаров и съотборниците му надиграха в драматичен мач с 3:2 гейма италианския "Тренто", където играе разпределителят на националния отбор Георги Братоев, а старши треньор е българинът Радостин Стойчев.
"Договорът със Салпаров вече е подписан. Пристига в Бургас на 22 април, когато ще направи първа тренировка в зала "Младост", уточни мениджърът на "Нефтохимик 2010" Огнян Томов.
Теодор Салпаров е второто звездно попълнение в "Нефтохимик 2010", след като седмица по-рано беше привлечен и 206-сантиметровия централен блокировач на националния отбор Николай Николов.
От 25 до 27 април бургаската зала "Младост" ще бъде домакин на турнира за купата на България с участието на "Нефтохимик 2010", "Миньор" - Перник и шампиона "Добруджа" - Добрич.
В другата група са "Марек Ивкони", "Монтана" и "Арда" - Кърджали. Мачовете са в Дупница на същите дати.
За финалния турнир, който ще определи новия носител на купата на България, се класират първите два отбора от групите. Домакин отново е зала "Младост". Полуфиналните мачове са на 29 април, а финалът е на 30 април.
Последни новини

215 участници се включиха в XII издание на ретро парада в Сливен
14:37, 27 апр 25 / Регионални новини
"Училище за отговорни инфлуенсъри": първата по рода си платформа у нас обучава и сертифицира създатели на съдържание
17:03, 24 апр 25 / А1
Атлас – Кашмир
08:45, 24 апр 25 / Idealisti
Добави коментар