С пъстро шествие по Главната Пловдив отбелязва Международния ден на цирка
09:50, 16 апр 16
25
473
Шрифт:
По централната пешеходна улица в Града под тепетата артисти от българския цирк "София" ще представят различни циркови номера, ще има пъстро шествие и подаръци за най-малките пловдивчани от 11.30 ч. на площад "Стефан Стамболов". Заместник-кметът по култура Амелия Гешева ще приветства цирковите артисти пред сградата на Общината, а всеки, който пожелае, ще може да присъства на открити репетиции на цирка.
На представлението довечера под шапитото на цирка, разположено в район "Тракия", със специални плакети ще бъдат наградени ветерани на българското цирково изкуство.
Международният ден на цирка е учреден по инициатива на принцесата на Монако Стефани, а цирк "София" е първият български цирк, член на Европейската асоциация на цирковете, уточни Драгомир Драганов, артистичен директор и водещ. Представленията на цирка в Пловдив ще продължат до 1 май.
Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар