Актуализират проекта за Дондуковата градина в Пловдив
15:59, 13 апр 16
25
372
Шрифт:
"Разговаряхме с автора на проекта арх. Стамо Стамов, за да обсъдим как да се актуализира и да може да се вгради конструкцията за екзотична растителност на ботаническата градина", поясни Стаменов. По думите на районния кмет до седмица ще бъде комплектован екипът от проектанти и ще се започне работа по промяна на проекта. В рамките на два месеца се очаква да има готова проектна визия.
Обсъждат се различни варианти за съществуващите фонтани, които обаче не са част от автентичния изглед на парка. При създаването му там е имало цветни фигури, а основният шадраван е бил на мястото, където сега има цветна градина.
Припомняме, че за Дондуковата градина, известна на старите пловдивчани като Градската градина, е привлечен като консултант и арх. Косев, един от създателите на Ботаническата градина в Балчик, и той също ще е част от проектантския екип. Зала "Лотос", която от години стои неизползваема, също ще бъде вписана към зоната, припомни Стаменов. Тя ще бъде свързана с топла връзка със сградата на Природонаучния музей.
Добави коментар