Петър Стойчев стана световен шампион по плуване в студени води
16:19, 13 мар 16 / Спорт
25
1275
Шрифт:
Температурата на водата по време на състезанието е била около нула градуса, а на въздуха - минус 11. Стойчев спечели златния медал в категория 40-44 години. Състезанието се проведе в изсечен в леда „басейн“ на река Тура.
Израсналият в Смолян Стойчев е световен шампион на 25 километра от 2011 година и 11-кратен носител на световната купа по плувен маратон
На Световното зимно първенство участват 1725 плувци от 42 нации. Повечето от дисциплините бяха спечелени от руснаци, които имат опит и са свикнали в тези условия. Малцина бяха състезателите от други нации, които успяха да грабнат златен медал.
Последни новини

А1 е любимата марка на българските потребители в категория „Телекомуникации“ за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Стефан Радев: Надявам се, че от залата по вдигане на тежести "Норайр Нурикян" отново ще излизат шампиони
07:41, 23 юни 25 / Регионални новини
Как интелектът помага във всичко
13:00, 21 юни 25 / Idealisti
Добави коментар