Десетки протестираха срещу забраната за къмпингуване
13:13, 01 мар 16
25
377
Шрифт:
Поправката в закона предвижда да се забрани нощуването, къмпингуването и паркирането в зона А (до 100 метра от морето) по цялото Черноморско крайбрежие.
Протестиращите разпънаха транспаранти с текст „Правила за къмпингуване, а не забрана!”, “SAVE KARADERE” и „Гледаме ви – от вас зависи”.
Недоволните настояват, че свободното къмпиране е форма на туризъм, която е по-щадяща към природата в сравнение със застрояването.
Природозащитниците очакват да бъде приет статута на защитени плажове за природосъобразен туризъм, както и депутатите да запазят последните незастроени местности по Черноморието, като забранят строежите в тях. “Тук съм, защото пак палатките се оказаха виновни за състоянието на българското Черноморие, а не истинските виновници”, каза пред София Topnovini.bg общинският съветник от Реформаторския блок и ДСБ Марта Георгиева.
Според нея хората, включително и тя като част от някаква общност, очакват съвсем друго – да се ограничи строителството и въобще този модел, който е бил досега.
„Да не се взимат толкова строги мерки срещу къмпингуващите на диво, защото това са хора, които най-малко вредят на природата”, призова общинският съветник.
Попитана как приема факта, че ДБГ в лицето на Найден Зеленогорски са вносители на предложението, Георгиева предположи, че намеренията са били добри.
„Текстът е много неясен и можеше да се използва за злоупотреби. В крайна сметка никой не е срещу регулациите, но смятахме, че приоритет ще е ограничаването на това безконтролно и незаконно строителство”, каза още Марта Георгиева и допълни, че е оптимист за намирането на баланса в закона.
Последни новини

Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Седмицата на „Джурасик“ поставя началото на лятото с тематични филми на половин цена във видеотеката на А1 ТВ
14:52, 17 юли 25 / А1
Добави коментар